Kreditēšanas veidi

Kredīts ir līgums, saskaņā ar kuru aizdevējs piešķir aizņēmējam naudu vai īpašumu uz noteiktu laiku. Visbiežāk aizdevums ir noteikta naudas summa. Saskaņā ar šo aizdevuma līgumu aizdevējs apņemas nodrošināt noteiktu naudas summu. Savukārt aizņēmējam ir pienākums samaksāt norunātos procentus un atdot naudu laikā.

Procentu likmei ir liela nozīme aizdevuma noteikšanā, taču ir iespējams arī vienoties par bezprocentu aizdevumu. Procentu summu, tas ir, procentu likmi, nosaka aizdevējs un aizņēmējs.
Turklāt bieži gadās, ka papildus procentiem tiek saskaņoti arī daži maksājumi, piemēram, procenti par saistībām.

Mūsu apkopotājā, katalogā, jūs varat bez vairākām saistībām salīdzināt vairāku banku un kredītiestāžu aizdevumu piedāvājumus. Izmantojot vietni AllCredits kredīta piedāvājumu salīdzināšanai netiek prasītas nekādas izmaksas, un jūs neuzņematies nekādas saistības pret mums.

Lai aizdevuma pieteikums būtu veiksmīgs, jums jāatbilst vairākām prasībām. Šie nosacījumi lielākajai daļai mūsu kataloga aizdevēju ir līdzīgi, un tie ietver sekojošo:

• Pilngadības vecums: lai pieteiktos kredītam, aizņēmējam jābūt vismaz 18 gadus vecam. Tikai no šī vecuma daudzu pasaules valstu pilsoņi kļūst pilnībā rīcībspējīgi un var noslēgt juridiskus līgumus.

• Primārajai dzīvesvietai un bankas rekvizītiem jāatbilst valstij, kurā jūs plānojat ņemt aizdevumu. Ja jūs piesakāties aizdevumam Dānijā, Latvijā vai Vācijā, kreditēšanas iestādes pieprasa, lai pretendentam būtu arī galvenā dzīvesvieta šajā attiecīgajā valstī. Tāpat ir arī ar jūsu bankas kontu.

• Nav pārbaudes laika: Jums kā darbiniekam ir jānostrādā pie sava pašreizējā darba devēja vismaz sešus mēnešus. Šim nosacījumam ir jēga, jo šajā posmā samazinās darba termiņš pie šī darba devēja, ja nav noslēgts beztermiņa darba līgums, un tas, savukārt, nozīmē paaugstinātu risku bankai.

• Beztermiņa darba attiecības: ja jūs strādājat kā darbinieks, beztermiņa darba attiecības bieži ir veiksmīgas kreditēšanas priekšnoteikums. Ja jūsu darba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku, tā ilgumam ir vismaz jāsakrīt ar tā aizdevuma termiņu, uz kuru jūs piesakāties.

• Ienākumu apliecinājums: ja tas ir patēriņa kredīts, kas tiek sniegts, piemēram, patēriņa finansēšanai, kredītiestādes parasti prasa ienākumu pierādījumus. Tas pierāda, ka jums ir pietiekami ienākumi, lai atmaksātu aizdevumu laikā. Turklāt dažas kredītbankas pieprasa arī pilnīgus konta izrakstus, lai pārbaudītu saistību starp ienākošajiem un izejošajiem maksājumiem un salīdzinātu tos ar jūsu sniegto informāciju. Tas, kāds darba samaksas pierādījums ir nepieciešams, ir atkarīgs no komercnoslēpuma. Kā algotam darba ņēmējam jums parasti ir jāiesniedz pēdējās divas vai trīs algas lapiņas, bet kā pensionāram – pēdējais paziņojums par pensiju. Ja jūs strādājat kā ārštata darbinieks, jums nav pastāvīgas mēnešalgas. Līdz ar to iesniegtajiem pierādījumiem jāpamato ienākumi pēdējo divu līdz trīs gadu laikā, izmantojot uzņēmējdarbības novērtējumus, piemēram, finanšu pārskatus un bilances. Tomēr dažas aizdevēju iestādes nepieņem pašnodarbinātus vai ārštata darbiniekus kā aizņēmējus, jo viņiem nav ticamu un regulāru ienākumu. Turklāt šī profesionālā grupa ir atkarīga no klientu maksāšanas paradumiem – ja šeit notiek saistību neizpilde, pašnodarbinātais vai ārštata darbinieks var saskarties ar finansiālām grūtībām.

• Jums jārīkojas savā vārdā, apstiprinot, ka izmantojat aizdevumu sev un ka esat atbildīgs par aizņēmuma izmaksām. Tādējādi banka garantē, ka jūs neņemat aizdevumu trešai personai, kura nespēs naudu atdot saskaņā ar līgumu.

• Nav negatīvu kredītreģistru: pirms bankas izsniedz aizdevumu, tās atsaucas uz šiem dokumentiem, kuros glabājas dati par jūsu maksājumu uzvedību un parāda līmeni. Pamatojoties uz reģistrēto informāciju, tiek aprēķināts jūsu kredītreitings. Banka izmanto šo vērtību, lai novērtētu, vai jūs varat atmaksāt aizdevumu. Ieraksti, kas negatīvi ietekmē procentu likmi, ir, piemēram, noklusējuma maksājumu informācija.

Bezprocentu kredīts

Aizdevumi bez maksas un bez saistībām – tās parasti ir nelielas summas. Mūsu katalogā ir apkopotas kredītkompānijas, kas bez riska aizņēmējiem var piedāvāt jums bezprocentu kredītu. Ar katru no tiem jūs varat parakstīt sev piemērotāko piedāvājumu.

Bezprocentu kredītu bez komisijas maksas parasti piešķir cilvēkiem, kam nav kredītvēstures. Šo kreditēšanas veidu var uzskatīt par reklāmas akciju. Var būt gadījumi, kad atkārtoti tiek saņemts bezprocentu aizdevums, ja klientam ir laba kredītvēsture. Šajā gadījumā aizņēmējam ir tikai jānosūta SMS, un šajā gadījumā vēlamā summa tiks pārskaitīta uz jūsu kontu dažu minūšu laikā..

Kredītkompānijas, kas sniedz bezprocentu aizdevumus, ir atrodamas vietnē Bezprocentu kredīti.

Ātrie kredīti

Ātrais kredīts ir aizņēmums ar īpaši ātru aizdevuma atmaksu. Nav skaidras definīcijas, kas ir ātrais kredīts. Vispārīgi runājot, ātrais kredīts ir aizdevums, kas tiek apstrādāts un atmaksāts īpaši ātri. Lielais ātrums, sākot no pieteikšanās aizdevumam līdz naudas saņemšanai jūsu kontā, galvenokārt tiek sasniegts, pateicoties tam, ka aizņēmēji visas svarīgās darbības veic tiešsaistē, un banka automātiski apstrādā informāciju.

Neatkarīgi no tā, kā vēlaties nosaukt šāda veida kreditēšanu, ātri saņemot vēlamo summu, finansiālu grūtību gadījumā būsiet drošībā, ja izmantosiet mūsu kataloga sadaļu “Ātrie kredīti”. Tā kā, dodoties uz kredītkompānijas vietni, aizdevuma pieteikumu var pilnīgi apstrādāt tiešsaistē, ātrais kredīts izmaksai parasti ir pieejams daudz ātrāk nekā klasisks bankas aizdevums.

Ātrais kredīts no klasiskā aizdevuma atšķiras galvenokārt ar atmaksas ātrumu. Ja nomaksas pa daļām atmaksa bieži notiek vairākas nedēļas, tad ātrā aizdevuma gadījumā šis process parasti aizņem tikai dažas dienas, un dažos gadījumos aizdevums tiek izsniegts 24 stundu laikā. Tāpat kā gadījumā ar nomaksu pa daļām, jūs katru mēnesi nomaksājat ātro aizdevumu pa daļām un izmantojat labvēlīgos tās kredītiestādes nosacījumus, no kuras aizņēmāties naudu.

Ātrie kredīti jau sen ir līdzvērtīgi klasiskajiem kreditēšanas modeļiem un ir ļoti populāri.

Tā kā tūlītējais aizdevums nav mērķa kredīts, jūs varat brīvi rīkoties ar paņemto aizdevuma summu. Saskaņā ar statistiku, kas apkopota ES valstīs, 41% klientu izmanto aizdevumu jaunas automašīnas iegādei. Otrajā vietā ir dārgas patēriņa preces, piemēram, televizori vai ledusskapji. (36%).
16% visu kredītu tiek ņemti kosmētiskajam remontam savā mājoklī vai pārcelšanās gadījumā. Citi iemesli – kāzas, braucieni vai privāti ieguldījumi (pa 1%). Tādējādi tūlītējos aizdevumus var izmantot jebkādam mērķim, ko var iedomāties, un pilnībā iztērēt jūsu personīgajām vajadzībām.

Kredīti no 18 gadiem

Šis aizdevuma veids ir paredzēts, lai sniegtu aizdevumus jauniešiem, galvenokārt studentiem, kuri sasnieguši pilngadību. ES valstīs par pieaugušajiem tiek uzskatīti jaunieši, kas vecāki par 18 gadiem. Tas, vai studenti ir tiesīgi saņemt aizdevumu, ir atkarīgs no tā, vai viņi ir jauni pieaugušie, profesionālo skolu studenti, pilna laika, nepilna laika vai nepilna laika studenti, kas pārkvalificējas.

Kredīta saņemšana nav vienkārša pat pieaugušiem studentiem. Bankas aizdevumus parasti sniedz tikai kredītņēmējiem ar pietiekamiem regulāriem ienākumiem. Studenti ar nepietiekamu kredītspēju var uzlabot izredzes saņemt aizdevumu kopā ar citu pieteicēju, kurš nopelna pietiekami, lai nomaksātu aizdevumu. Studentiem ir lielākas izredzes saņemt aizdevumus no specializētiem pakalpojumu sniedzējiem.

Kredīti pusaudžiem

Dzirdot vārdu “students”, mēs, protams, domājam par jauniešiem, kuri vēl mācās vidusskolā. Šajā gadījumā aizdevumu noteikti nevar iegūt, jo šī cilvēku grupa parasti nav sasniegusi pilngadību. ES valstīs, lai saņemtu aizdevumu, nepilngadīgajiem nepieciešama ne tikai abu vecāku vai likumīgo pārstāvju piekrišana, bet arī bāriņtiesas piekrišana.

Kopīgs kredīts ar vecākiem

Nedaudz vieglāk ir, ja vecāki darbojas kā galvotāji vai, vēl labāk, kā līdzaizņēmēji. Pat ja pēc mācību pabeigšanas pienākumi paliek. Šajā gadījumā daudzas bankas ir gatavas sniegt aizdevumu. Kredītu gadījumā ar procentu likmi, kas saistīta ar kreditēšanu, aizdevums arī ir lētāks.

Pieaugušie studenti

Protams, tas var būt gadījums, kad students ir sasniedzis pilngadību un viņam ir pastāvīgs darbs un ar atbilstošiem ienākumiem. Šajā gadījumā viņš var saņemt aizdevumu. Tomēr ienākumu apliecināšana nav vienīgā prasība: lielākā daļa banku pieprasa arī, lai aizņēmējam būtu pastāvīgas darba attiecības un viņš būtu izturējis pārbaudes laiku. Labs kredītreitings vai vismaz bez negatīviem ierakstiem arī ir bieža prasība. Vairumā gadījumu pieaugušie studenti var saņemt nelielu aizdevumu.

Aizdevumi praktikantiem un profesionālo skolu audzēkņiem

Sākoties apmācībai, jūs bieži vēlaties iegūt savu pirmo automašīnu. Tomēr šo vēlmi bieži pavada nepieciešamība ņemt aizdevumu. Pat ja studenti ir sasnieguši pilngadību, kredīts viņiem ir izšķirošs. Praktikanti parasti atbilst regulāru ienākumu kritērijam. No otras puses, nav garantijas, ka darbs tiks turpināts pēc apmācības pabeigšanas. Kredīti parasti tiek piešķirti tikai atkarībā no studenta ienākumiem un uz laiku, kas nepārsniedz studiju ilgumu.

Otra izglītība

Vakarskolu studenti un cilvēki, kas iegūst otro izglītību, parasti ir darba attiecībās un tādējādi viņiem ir daudz vieglāk saņemt aizdevumu. Jautājums vairs nav par to, vai kandidāts ir students vai nē – kredītpārbaudē galvenā uzmanība tiek pievērsta tikai finansiāliem aspektiem, kas saistīti ar profesionālo darbību: vai, atskaitot summas ikdienas dzīves nodrošināšanai, norēķinu kontā joprojām ir pietiekami daudz naudas, lai maksātu ikmēneša maksājumus?

Cik augsta likme, protams, ir atkarīga no aizdevuma apjoma un termiņa. AllCredits kalkulatorā jūs varat ātri pārbaudīt, kāds ikmēneša maksājums var būt gaidāms. Kamēr aizdevums atbilst ienākumiem un kredītvēsturē nav negatīvu ierakstu, gandrīz katra banka piešķir aizdevumus vakara studiju formu studentiem. Ir vērts saņemt pēc iespējas vairāk nesaistošu piedāvājumu, izvēloties kreditorus no mūsu sadaļas Aizdevumi no 18 gadiem, lai pārbaudītu, kura no daudzajām bankām vai citām finanšu institūcijām piedāvā vislabākās procentu likmes.

Kredīti pārkvalificēšanai

Tomēr saņemt kredītu studentu pārkvalificēšanai ir nedaudz grūtāk. Valsts līdzekļi bieži ir vienīgā ienākumu forma. Tā kā stipendijas nevar segt minimālo iztikas minimumu, šajā gadījumā gandrīz neviena banka nesniegs aizdevumu bez papildu ķīlas. Tomēr, ja papildus pārkvalifikācijai jums joprojām ir ienākumi no profesionālās darbības, varat vienkārši salīdzināt aizdevumus. Ar mūsu kataloga palīdzību sadaļā “Aizdevumi no 18 gadu vecuma” jūs varat saņemt individuālus piedāvājumus vairākās bankās, lai pārbaudītu iespējamo procentu summu un ātri atrastu lētāko aizdevumu. Starp citu, tas negatīvi neietekmē indivīda kredītvēstures novērtējumu.

Kredīts automobiļa iegādei

Automašīnas aizdevums ir nomaksas plāns ar pastāvīgiem aizdevuma maksājumiem. Automašīnas aizdevums tiek atmaksāts norunātajā termiņā ikmēneša maksājumos, ieskaitot procentus. Īpaši labvēlīgus nosacījumus jūs saņemsiet, ja noformēsiet esošo transportlīdzekli kā nodrošinājumu. Automašīnas aizdevumu var izmantot jaunu un lietotu automašīnu, kā arī kemperu un motociklu iegādei.

Lai pieteiktos automašīnas aizdevumam, jums jābūt rīcībspējīgam un vismaz 18 gadus vecam. Obligāts nosacījums ir galvenā dzīvesvieta valstī, kurā plānojat ņemt kredītu, vai arī jūsu darba devējam ir jābūt šīs valsts pilsonībai. Jums jābūt arī bankas kontam valstī, kurā plānojat ņemt kredītu automašīnai. Jums jābūt arī regulāriem ienākumiem, kas segs jūsu fiksētos izdevumus. Aizdevums bez fiksēta ienākuma nav iespējams.

Lai iegūtu vairāk informācijas par automašīnu aizdevumiem, skatiet mūsu vietnes tīmekļa lapu “Hipotēka, automašīnu aizdevumi“. Ar kredītkompānijām varat iepazīties mūsu katalogā, sadaļā “Automašīnu kredīti“. Tur jūs varat arī izvēlēties vēlamo kredītņēmēju bez maksas un bez saistībām no jūsu puses. Turklāt jūs to varat izdarīt neierobežotu reižu skaitu un neietekmējot jūsu kredītvēsturi.

Hipotekārie kredīti

Hipotēkas tagad ir būvniecības finansēšanas vai mājas iegādes standarta forma. Tāpēc, pērkot īpašumu, vairumā gadījumu jūs izmantojat šo finansējumu. Hipotēkas aizdevums ir īpašs nekustamā īpašuma aizdevums, kas nodrošināts ar hipotēku vai zemes nodokli.

Tomēr pretēji tā nosaukumam hipotēkas tagad reti tiek nodrošinātas ar hipotēkām. Tikmēr hipotēkas lielā mērā ir aizstātas ar hipotēkām, kas ir daudz elastīgāks instruments bankai un patērētājam kā aizņēmējam. Runājot par hipotēkas aizdevumu, tie parasti nozīmē klasisku mūža rentes aizdevumu: jūs maksājat to pašu ikmēneša maksājumu par visu termiņu, kas sastāv no aizdevuma atmaksas un procentu komponentes. Turklāt vispirms tiek noteikts sākotnējais maksājums, kas apraksta atmaksas daļu pirmajā gadā.

Par hipotēkas ierakstīšanu zemesgrāmatā ir jāmaksā. Komisijas summa ir atkarīga no nodrošināmā aizdevuma summas. Komisija var svārstīties no dažiem simtiem līdz tūkstoš eiro. Tomēr ir grūti iepriekš pateikt, kādas būs notāra izmaksas par hipotēku. Hipotēkas priekšrocība: Tā kā tā ir nostiprināta zemesgrāmatā, tā parasti ir lētāka nekā aizdevums uz nomaksu. Principā ir iespējams iegūt vairākus hipotēku aizdevumus nekustamajam īpašumam.

Lasiet vairāk par hipotēku aizdevumiem tīmekļa vietnē “Hipotēka, automašīnu aizdevumi“, un aizdevēju varat izvēlēties mūsu apkopotājā, lapā “Hipotēku aizdevumi“. Aizņēmēja atlasi pie mums veicat bez maksas un bez saistībām no mūsu puses. Varat arī izmantot mūsu kredītu kalkulatoru, lai iepriekš novērtētu savas iespējas.

Patēriņa kredīti

Aizdevums privātpersonām, ko izmanto patēriņa preču finansēšanai un iegādei. Patēriņa kredīta apjoms ir tikpat daudzveidīgs kā tā nosaukums: patēriņa kredītu var izmantot, lai iegādātos jaunu veļas mašīnu, palutinātu sevi ar automašīnu vai finansētu ilgi gaidīto ceļojumu uz Ņujorku.

Patēriņa kredītam parasti nav noteikta mērķa, piemēram, aizdevums nekustamajam īpašumam vai automašīnai. Patēriņa kredīta izmantošanai nav ierobežojumu, ja jūsu ģimenes budžets, vēlamā aizdevuma summa un ienākumi ir saderīgi.

Turklāt patēriņa kredīti nav birokrātiski: nodrošinājums, piemēram, ar ierakstu zemesgrāmatā, parasti tiek prasīts tikai summām, kas pārsniedz 50 000 eiro – piemēram, hipotēkai. Vēl viena patēriņa kredīta priekšrocība: lielākiem un dārgākiem pirkumiem varat izmantot skaidru naudu, lai pārdevēja priekšā darbotos kā skaidras naudas maksātājs un noteiktos apstākļos vienotos par atlaidēm. Tas nav iespējams, izmantojot aizdevumus, kurus ņemat ar mazumtirgotāju starpniecību, piemēram, veļas mazgājamās mašīnas nomaksas plānu, jo nauda tieši no sadarbības bankas nonāk tieši pie pārdevēja un pat neiziet caur jūsu rokām.

Principā parastajiem patēriņa kredītiem nav mērķa. Bet ir arī iespējas, kas saistītas ar konkrētu mērķi. Parasti tas ir jāpierāda bankai pēc aizdevuma summas samaksas. Tas notiek, piemēram, automašīnas aizdevuma gadījumā: aizdevējs vēlas uzzināt, kurā automašīnā jūs ieguldījāt piešķirto naudu, un redzēt atbilstošo pirkuma apstiprinājumu. Vairāk par patēriņa kredītiem lasiet sadaļā “Patēriņa kredīti” vai arī dodieties uz mūsu katalogu, lai izvēlētos aizdevēju patēriņa kredīta saņemšanai.

Īstermiņa kredīti

Īstermiņa aizdevums, dažreiz tiek saukts par kredītu līdz algai un tā aizdevuma termiņš ir no 15 līdz 30 dienām. Mūsu katalogā jūs varat izvēlēties aizdevēju, kuram varat pieteikties īstermiņa aizdevumam līdz 3000 eiro

Īstermiņa aizdevumus galvenokārt izmanto, ja rodas neparedzētas finanšu problēmas, kuras nevar atrisināt ar pieejamo regulāro finanšu resursu palīdzību. Šāds aizdevums var būt nepieciešams, piemēram, ja tiek saņemts negaidīti augsts komunālo pakalpojumu rēķins vai ja ir jāremontē transportlīdzeklis, kas nepieciešams darba veikšanai. Parasti šis negaidītais finanšu slogs ir saistīts arī ar laika faktoru, tāpēc pēc iespējas ātrāk un vieglāk vajadzētu būt pieejamai papildu finanšu likviditātei.

Kā norāda nosaukums, īstermiņa aizdevumu galvenokārt raksturo tas, ka tas ir pieejams ātri (ja iespējams, tajā pašā dienā) un tiek izmantots arī īsu laika periodu. Šajā ziņā AllCredits, acīmredzot, ir lieliska iespēja ātri atrast aizdevēju ar vislabākajiem noteikumiem, ja, protams, jūs skatīsiet mūsu īstermiņa aizdevumu tīmekļa lapu.

Tomēr šim aizdevumam bieži ir trūkumi, jo tas ir ļoti dārgs augsto procentu likmju dēļ, un tam ir arī reputācija, ka tas ļoti augstu atmaksas noteikumu dēļ rada lielu parādu. Mini kredīti tiek uzskatīti arī par īstermiņa, jo tos var izmantot – līdzīgi kā overdraftu – sākot ar ļoti mazām summām (no 50 līdz 100 eiro). No otras puses, īsā sagatavošanas laika priekšrocības – parasti 30-60 dienas, izņēmuma gadījumos kā īpašu vienošanos līdz 180 dienām. Mini kredīti finanšu problēmu novēršanai ar procentu likmēm var būt lētāki nekā overdrafts. Turklāt, par minikredītu priekšrocību var uzskatīt to, ka pienākums atmaksāt aizdevuma summas termiņa beigās nerada parādus, kā tas var notikt, piemēram, ar overdraftu.

«Overdrafts – klienta norēķinu konta kreditēšana norēķinu dokumentu apmaksai, ja klienta – aizņēmēja norēķinu kontā ir nepietiekami vai nav līdzekļu.» avots lv.wikipedia.org/wiki/Pārtēriņa_kredīts

Ilgtermiņa kredīti

Ilgtermiņa aizdevums pats par sevi, protams, ir interesants, jo fiksētā procentu likme tagad zemajiem būvniecības procentiem ir fiksēta visam periodam, un klientam ir iespējami augstāka norēķinu uzticamība. Būtībā šis produkts ir pilnas atmaksas aizdevums, kas nodrošina finansējumu vienā rāvienā. Procentu likmes ir zemas pat tad, ja salīdzinām ar 20 gadu piedāvājumiem. Turklāt aizņēmējam ir tiesības bez maksas mainīt atmaksu termiņa laikā. Ir arī iespēja maksāt līdz desmit procentiem gadā kā īpašu maksājumu.

Ilgtermiņa aizdevumi noteikti ir interesanta alternatīva būvniekiem, kuri vēlas pēc iespējas ilgāk saglabāt pēc iespējas zemākas procentu likmes. Tā kā arī citi pamatnosacījumi ir izstrādāti tā, lai tie būtu draudzīgi klientiem un ar lielu elastības pakāpi, ir ieteicams izmantot šo produktu. Mūsu katalogā jūs varat izvēlēties kredītkompāniju, kas izsniedz “Ilgtermiņa aizdevumus“.

Visi portāla allcredits.lv pakalpojumi ir absolūti bezmaksas, un mēs no jums neprasām nekādas finansiālas saistības. Tajā pašā laikā mēs neuzņemamies atbildību par kredītorganizāciju piedāvājumiem, kas ievietoti mūsu katalogā. AllCredits ir informācijas portāls, tāpēc nav nepieciešama reģistrācija, un visus piedāvājumus jūs varat skatīt inkognito režīmā.

Comments: 1
  1. Elita saka:

    Mini ģimenes patēriņa kredītu man vajadzētu bez sākuma maksas