Viss par kredītiem

Kas ir kredīts?

Kredīts – tā ir darbība, ar kuras palīdzību jūs aizņematies naudas līdzekļus bankā vai pie cita kreditora. Tādā veidā jūs saņemat noteiktu naudas summu, kas jāatmaksā noteiktā termiņā, maksājot pa daļām vai atgriežot visu summu uzreiz, papildus samaksājot kreditora līgumā noteikto komisijas maksu. Pastāv neskaitāmi daudz dažādu kredītu veidu un nianšu, kas saistītas ar kredītu nofomēšanu.

Ko nozīmē kredīta atmaksa pa daļām?

Kredīta atmaksa pa daļām nozīmē pakāpenisku kredīta dzēšanu. Kredīta dzēšanas grafiks ir atkarīgs no jūsu kredītlīguma nosacījumiem, taču visbiežāk tas ir ikmēneša maksājums. Dažkārt tiek saņemts kredīts, kas paredz tūlītēju atmaksas daļas segšanu, taču iespējams arī saņemt kredītu, paredzot aizdevuma summas atmaksu pēc konkrēta līgumā atrunāta perioda. Šīs periods – labvēlības periods jeb kredītbrīvdienas – var būt gan īstermiņa, gan ilgāks laika periods. Labvēlības perioda/ kredītbrīvdienu laikā jums jāsedz tikai procentu likmes un administratīvās izmaksas, nedzēšot kredīta pamatsummu. Turklāt ir jāzina, ka bezprocentu aizdevums jums nepalīdz ieekonomēt, tā kā jūs vienkārši atliekat savus maksājumus. Šāds aizdevums var būt izdevīgs gadījumā, ja jums nav iespējas sākt veikt kredīta atmaksu pa daļām uzreiz, bet būs iespējams to izdarīt tuvākajā laikā.

Kredīta atmaksas ilgums ir atkarīgs no kredīta veida. Tādu kredītu kā hipotekārais kredīts atmaksas termiņš var ilgt vairākus gadu desmitus, savukārt ātro kredītu atmaksas termiņš var būt līdz 3 mēnešiem. Ja plānojat ņemt kredītu, ir svarīgi zināt, cik ilgs laiks jums nepieciešams, lai šo kredītu dzēstu. Ja spējat atmaksāt aizdevumu 12 mēnešu laikā, nav izdevīgi to aizņemties uz 30 mēnešiem.

Kādēļ ņemt kredītu?

Ir daudz iemeslu kredīta ņemšanai. Tas var būt aizņēmums mājokļa vai auto iegādes izdevumu segšanai, neplānotiem izdevumiem, atpūtai vai ceļojumam, remontam vai sadzīves tehnikas iegādei, svinību organizēšanai vai kam citam. Aizņemoties naudas līdzekļus, jums ir iespēja īstenot savas ieceres.

Pirms ņemt kredītu, ir ārkārtīgi svarīgi pārliecināties, ka varat to atļauties. Jums nāksies atmaksāt ne tikai naudas summu, ko aizņematies, bet arī aizdevuma procentu likmi un komisijas maksu. Respektīvi, pirms kredīta ņemšanas jums vienmēr ir rūpīgi un apzinīgi jāizanalizē savas finanšu iespējas, lai saprastu, cik ilgā periodā un kādu konkrēti summu jūs spēsiet novirzīt ikmēneša kredīta maksājumam. Paņemot kredītu bez iepriekšējas savu finanšu iespēju analīzes, jūs varat saskarties ar finanšu grūtībām, sliktākajā gadījumā nonākot parādu piedziņas adresātu sarakstā.

Vairāk par aizdevumiem:
Kreditēšanas veidi
Ātrie kredīti
Patēriņa kredīti
Hipotēka, auto aizdevumi

Comments: 4
 1. Gac saka:

  Steidzami meklēju 1000eur kredītu vai arī galvotāju.Ja nāk par galvotāju tad no šīs summas 400eur jums.

 2. Viktors Krimbergs saka:

  Vai var parbaudit līgums no Francijas,kurš maksā 310€

 3. Ivo saka:

  Kā varu paņemt kredītu ja man ir revalut karte Nau vacu

 4. Gatis saka:

  Labdien.Kurā kompānija eiropa var paņemt kredītu esot Latvijā? Vai tas vispār iespējams?