Prasības un kritēriji

Kādām prasībām ir jāatbilst, lai saņemtu kredītu?

Uzreiz jāuzsver, ka katrai kredītiestādei ir savas prasības kredītņēmējiem un kritēriji kredītņemēja maksātspējas izvērtēšanai. Tomēr galvenais universālais kritērijs ir kredītņēmēja vecuma ierobežojums – vismaz 18 gadu. Daudzas kredītiestādes izsniedz aizdevumus personām, kas sasniegušas vismaz 21 gada vecumu vai pat vairāk; tas ir saistīts ar uzņēmuma politiku, kas paredz, ka 21 gadu veca kredītņēmēja maksātspēja ir augstāka nekā 18 gadu vecam kredītņēmējam. Turklāt ir arī maksimālā kredītņēmēja vecuma ierobežojums, kas parasti paredz, ka aizņēmēja vecums kredīta dzēšanas brīdī nedrīkst pārsniegt 75 gadus.

Nepieciešams arī aktīvs bankas konts, elektroniskā pasta adrese, daudzkārt nepieciešamas arī mobilais tālrunis ar tīkla pieslēgumu.

Jums ir jābūt regulāriem ienākumiem, un jūs nedrīkstat būt parādnieku reģistrā. Turklāt atsevišķi kreditori pieprasa, lai jums nebūtu arī aktīvu parādu piedziņas lietu. Tas ir saistīts ar apstākli, ka ka tikai daži kreditori piedāvā aizņēmumus klientiem ar sliktu maksātspēju.

Pēc kādiem kritērijiem tiek vērtēta mana maksātspēja?

Pastāv pieci galvenie kritēriji, kas nosaka jūsu maksātspēju un attiecīgi ietekmē jūsu kredīta procentu likmi. Jo augstāka ir jūsu maksātspēja, jo zemāka ir kredīta procentu likme:

1. Kredītņēmēja vecums. Kreditors var uzskatīt jūs par uzticamāku un maksātspējīgāku klientu, ja atbilstat konkrētai vecuma grupai.
2. Kredītvēsture. Tiek veikta jūsus kredītvēstures pārbaude – kādus kredītus jūs esat ņēmis, cik laicīgi esat veikuši kredīta maksājumus, vai pret jums nav tikusi ierosināta parādu piedziņas lieta, vai jūs neesat parādnieku reģistrā.
3. Darbs un ģimenes stāvoklis. Kreditors pārbauda jūsu darba nosacījumus, izglītību, ģimenes stāvokli.
4. Fiksētie ieņēmumi un izdevumi. Kreditors pārbauda, vai jūsus rīcībā ir pietiekami finanšu līdzekļi kredīta dzēšanai.
5. Īpašumi. Atkarībā no kredīta veida tiek analizēts un vērtēta jums piederošā manta, nekustamais īpašums, zeme, auto u.c.

Add comment