Patēriņa kredīti

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts ir aizdevums privātpersonām un paredzēts personīgam patēriņam. Patēriņa kredīta saņemšanai parasti nav nepieciešamas garantijas vai nodrošinājums. Patēriņa kredītus regulē Patēriņa kredītu likums, katrā valstī atsevišķi.

Tomēr galvenajos kreditēšanas jautājumos valstis ievēro vienas un tās pašas normas. Patēriņa kredīts atšķiras no tādiem aizdevumiem kā hipotēka, kur naudas saņemšanai ir nepieciešams nodrošinājums vai ķīla. Jāatzīst, ka mājokļu kredītus daļēji regulē tie paši likumi. Bet ikdienas sarunvalodā vairums kreditoru ar patēriņa kredītu saprot tieši kredītu bez nodrošinājuma. Izšķir vairākus patēriņa kredīta veidus:

1. Parastie aizdevumi bez ķīlas, kas paredzēti personīgiem tēriņiem.
2. Tekošie aizdevumi, piemēram, kontu aizdevumi un kredītkartes, kur aizņēmējam tiek dota zināma brīvība izmantot kredītus, un lietotājs maksā procentus tikai par izmantotajiem aizdevumiem.
3. Pirkuma aizdevuma līgumi, piemēram, tie, kurus noslēdzat, ja par preci maksājatpa daļām, arī tiek uzskatīti par patēriņa kredītiem.

Cits patēriņa aizdevuma veids ir aizdevums ar augstām izmaksām.
Augstas vērtības aizdevums ir aizdevums, kura gada procentu likme ir lielāka par 30%, pieskaitot piemērojamo atsauces procentu likmi. Ātrie kredīti – izplatīts kredītu veids, kas vienlaicīgi ir gan patēriņa kredīts, gan augstas vērtības aizdevums.

Kam izsniedz patēriņa kredītus?

Patēriņa kredīts ir aizdevums, kas paredzēts personīgiem tēriņiem. Patēriņa kredītus var izmantot, piemēram, automašīnas, ledusskapja, ceļojumu iegādei, dzīvokļa vai automašīnas remontam pēc avārijas, kā arī citām personīgām vajadzībām. Lielākajā daļā valstu patēriņa kredīta iegūšanai nodrošinājums nav nepieciešams.

Pie mums, vietnē AllCredits, jūs varat, izvēloties valsti, kurā plānojat ņemt kredītu bez maksas, salīdzināt procentu likmes un dažādu banku un citu mūsu pārbaudītu aizdevēju patēriņa kredītu izmaksas. Kā strādāt ar mūsu katalogu, skatiet šo sadaļu.

Kas ir nepieciešams patēriņa kredīta saņemšanai?

Patēriņa aizdevumam parasti ir augstāka procentu likme nekā aizdevumam, kas nodrošināts ar hipotēku. Patēriņa kredīta procentu likme mēdz būt augstāka daļēji tāpēc, ka aizdevēji uzņemas lielāku kredītrisku, ja nav nodrošinājuma kredīta zaudējumu segšanai gadījumā, ja aizņēmējs nespēj savlaicīgi atmaksāt pieprasīto summu. Patēriņa kredīti ir arī paredzēti, lai ātrāk atmaksātos, un parasti to summa ir mazāka nekā aizdevumiem, kuriem nepieciešama ķīla.

Patēriņa kredīta gadījumā aizņēmējam ir tiesības patstāvīgi izlemt, kam nauda tiks tērēta, un nav jānorāda aizdevuma ņemšanas mērķis. Dažos gadījumos tas gan nav attiecināms, piemēram, automobiļa vai mājokļa iegādes gadījumā, ja aizdevums ir skaidri paredzēts nodrošināta produkta iegādei.

Tādējādi jūs varat izmantot patēriņa kredītu visam, ko vēlaties – , nopirkt automašīnu vai citas dārgas preces, atjaunot savu dzīvokli, apmaksāt atvaļinājuma ceļojumu. Tas ir atkarīgs no jūsu vēlmēm. Daudzi cilvēki izmanto patēriņa kredītus, lai nomaksātu iepriekšējos aizdevumus ar augstu procentu likmi, tādējādi tie var samazināt aizņemto kredītu mēneša izmaksas. To dara, apvienojot aizdevumus.

Kādēļ jāapvieno iepriekš ņemtie kredīti?

Mūsu portālā AllCredits jūs varat bez maksas apvienot aizdevumus un kredītus. Vai jums ir vairāki aizdevumi? Tad jums, iespējams, ir augsti ikmēneša izdevumi. Atmaksājot aizdevumus un apvienojot tos lielākā aizdevumā, jūs varat iegūt zemāku procentu likmi (jo lielāka ir aizdevuma summa, jo zemāka procentu likme), izvairīties no vairākām komisijām (apvienošanās dēļ) un tādējādi ietaupīt naudu. Mūsu apkopotājs palīdzēs jums izvēlēties pareizo uzņēmumu kredītu apvienošanai.

Tādējādi jūs katru mēnesi ietaupīsit lielu summu. Ņemt kārtējo aizdevumu, lai ietaupītu naudu, var būt neloģisks risinājums. Bet aizņemties naudu uzkrājuma veidošanai nav tik dīvaini kā varētu šķist. Ja vairākus mazus kredītus ar augstu procentu likmi apvieno vienā lielā kredītā fiziskām personām, aizņēmējs parasti iegūst daudz zemāku procentu likmi un mazākus ikmēneša maksājumus.

Mazo aizdevumu apvienošana vienā lielā nozīmē visu kredītu izdevumu apvienošanu vienā un tajā pašā kontā. Tas ļauj daudz vieglāk pārskatīt savas finanses un kredītu izmaksas.
Jūs veicat maksājumus reizi mēnesī, un jums nav jāatceras, kam maksāt. Tas ir īpaši noderīgi, ja jums ir ņemti vairāk nekā 3 mazi aizdevumi.

Turklāt jūs nemaksājat nevajadzīgas administratīvās maksas, piemēram, apstrādes, rēķinu un paziņojumu maksas, kā arī visas slēptās izmaksas vairākiem aizdevējiem. Tikai komisijas maksas var būt lielas, ja jums ir vairāki dažādi aizdevumi. Ja jums ir daudz mazu aizdevumu ar ļoti augstām procentu likmēm, katru mēnesi ir iespējams ietaupīt, atmaksājot aizdevumu un apvienojot tos vienā lielākā kredītā ar zemāku procentu likmi.

Izmantojos kredītu apvienošanu, jūs arī uzlabojat savu kredītreitingu un iespēju nākotnē aizņemties naudu ar labiem noteikumiem.

Kā darbojas kredītu apvienošana

Mūsu katalogā jūs varat izvēlēties vairākus uzņēmumus, kas nodarbojas ar aizdevumu apvienošanu un pieteikties tur. Pēc dažām minūtēm ienāks pirmie priekšlikumi. Tomēr mēs iesakām nogaidīt 24 stundas, lai apkopotu visus piedāvājumus, pirms izlemsiet, kurā uzņēmumā pieteikties konsolidētajam aizdevumam.

Jūs saņemsiet detalizētus aizdevuma piedāvājumus un informāciju par to, kādu procentu likmi dažādi aizdevēji var jums piedāvāt. Pārskatot visas atbildes, jūs varat izvēlēties, no kura ir izdevīgāk ņemt aizdevumu. Rūpīgi izpētiet katru piedāvājumu.

Viens padoms ir rūpīgi aplūkot efektīvo procentu likmi. Aizdevums ar zemāko efektīvo procentu likmi parasti ir vislabākais un vislētākais. Kad esat pieņēmis lēmumu, jūs parakstāt izvēlēto aizdevuma līgumu.

Dažu dienu laikā nauda tiks ieskaitīta jūsu kontā. Daži aizdevēji var palīdzēt jums automātiski nomaksāt vecos parādus. Citos gadījumos jums tas būs jādara pašam: atmaksājiet aizdevumus no iepriekšējiem aizdevējiem. Tas viss ir norādīts piedāvājumos, kurus saņemsiet no aizdevējiem..

Kas ir efektīvā procentu likme?

Faktiskā procentu likme ir visu aizdevuma izmaksu kopsumma. Efektīvā procentu likme ietver gan parasto procentu likmi, ko maksājat par naudas aizņemšanos (nominālo procentu likmi), gan visas maksas, piemēram, rēķinu piestādīšanas un apstrādes maksas. Tādējādi faktiskā procentu likme ir tāda pati kā procentu likme plus komisijas maksa.

Efektīvā procentu likme ir paredzēta, lai sniegtu skaidru priekšstatu par to, cik labs ir patēriņa kredīts un cik lielas izmaksas tiks ietvertas. Jums kā aizņēmējam būs vieglāk salīdzināt dažādus aizdevumus, izmantojot efektīvo procentu likmi. Atšķirībā no nominālajām procentu likmēm, efektīvajā procentu likmē tiek ņemtas vērā tādas izmaksas kā fiksētās maksas un aizdevuma gada procentu likme.

Kā darbojas efektīvā procentu likme?

Efektīva procentu likme palīdz jums kā aizņēmējam redzēt kopējās aizdevuma izmaksas un atvieglo aizdevēju salīdzināšanu. Aprēķinot efektīvo procentu likmi, tajā tiek iekļauti tādi faktori kā amortizācija, komisijas maksas un nominālā procentu likme. Jo augstāka efektīvā procentu likme, jo augstākas būs iespējamā aizdevuma izmaksas. Tomēr efektīvās procentu likmes aprēķinā nav iekļautas nekādas ārējās izmaksas, kas nav parastās aizdevuma papildu izmaksas, piemēram, parāda piedziņa un nokavējuma procenti.

Kad plānojat aizņemties naudu un sazināties ar aizdevēju, parasti līgumā ir norādīta nominālā procentu likme, aizdevuma pamatprocents. Iemesls tam ir tāds, ka efektīvā procentu likme parasti ir augstāka par nominālo procentu likmi, jo efektīvā procentu likme ietver sevī visas izmaksas. Efektīvā procentu likme vienmēr jānorāda priekšlikumā, bet parasti tā tiek parādīta tikai mazā drukā.

Kā aprēķināt efektīvo procentu likmi?

Efektīvās procentu likmes aprēķināšana ir sarežģīta, īpaši tiem, kas jau ir aizmirsuši vidusskolas matemātikas stundas. Jāatceras, ka efektīvā procentu likme attiecas uz kopējām aizdevuma izmaksām. Visas izmaksas tiek norādītas kā “parastā” nominālā procentu likme, pieskaitot visas paziņošanas, uzstādīšanas un apstrādes maksas. Vienkāršota formula efektīvās procentu likmes aprēķināšanai varētu izskatīties šādi:

Efektīvā procentu likme = nominālā procentu likme + komisijas maksas
(piemēram, maksa par paziņošanu, apstrādi un uzstādīšanu)

Salīdzinot dažādus aizdevumus, jums vienmēr jāaplūko efektīvā procentu likme.

Saskaņā ar likumu visiem aizdevējiem ir jāziņo par savu aizdevumu efektīvo procentu likmi. Tā kā efektīvās procentu likmes aprēķināšanas formula ir tik sarežģīta, vienkāršākais veids, kā salīdzināt piedāvātos aizdevumus, ir aplūkot faktiskās izmaksas.

Kā salīdzināt procentu likmes?

Aizdevuma atmaksas mērķis galvenokārt ir samazināt procentu izmaksas un izvairīties no nevajadzīgām izmaksām. Aizdevuma ņemšanas gadījumā izmantojiet iespēju aprēķināt zemāko procentu likmi. Salīdzinot dažādu aizdevēju procentu likmes un salīdzinot viņu piedāvājumus, jūs varat pazemināt procentu likmi.

Dažādiem aizdevējiem un aizdevējiem ir atšķirīgas prioritātes, un tie ir vērsti uz dažādām klientu grupām. Tas nozīmē, ka viņi atšķirīgi vērtē riskus un var saņemt pilnīgi atšķirīgas procentu likmes par vienu un to pašu aizdevumu. Tāpēc jums nevajadzētu ņemt aizdevumu no pirmās bankas. Tā vietā izvēlieties aizdevēju, kurš, piesakoties aizdevumiem, var nodrošināt zemāko procentu likmi un zemākās izmaksas.

Izmantojot AllCredits, jūs varat salīdzināt daudzu dažādu aizdevēju aizdevumu procentu likmes. Tagad jūs varat viegli salīdzināt dažādus aizdevumus un izvēlēties aizdevēju, kas jums nodrošina viszemākās ikmēneša izmaksas un visizdevīgākos nosacījumus. Īsāk sakot, vislabāko un vislētāko aizdevumu.

Kas var saņemt patēriņa kredītu?

Teorētiski jebkura persona, kas vecāka par 18 gadiem, var saņemt patēriņa kredītu par jebkuru summu. Tomēr tas nenozīmē, ka jebkurā gadījumā ikviens var aizņemties naudu.

Lielākajā daļā valstu patēriņa kredīta likums nosaka, ka aizdevējam (bankai) pirms kredīta piešķiršanas ir jāveic kredīta novērtējums un viņam jāatbilst labai kreditēšanas praksei. Laba kreditēšanas prakse cita starpā nozīmē, ka aizdevējs nevar mudināt klientu pieņemt neplānotus lēmumus vai ņemt kredītus, kurus klients nevar atmaksāt. Tāpēc, lai saņemtu patēriņa kredītu, jums jāiziet kredīta pārbaude.

Parasti tas nozīmē, ka jums ir nepieciešami ikmēneša ienākumi, no kuriem jūs varat apmaksāt visus personīgos izdevumus, un jums ir pietiekami daudz līdzekļu, lai atmaksātu parādu.
Turklāt aizņēmējam jābūt tīram likuma priekšā. Atcerieties, ka vecuma ierobežojumi un atmaksas prasības var atšķirties ne tikai dažādās valstīs, bet arī pie dažādiem aizdevējiem. Prasības saņemtajiem ikmēneša ienākumiem var tikt pastiprinātas arī tad, ja aizdevuma summa ir lielāka un / vai jums ir ļoti slikta kredītvēsture.

Lietas, par kurām jādomā pirms pieteikšanās patēriņa kredītam.

Tā kā patēriņa aizdevuma saņemšanai nav nepieciešams nodrošinājums, praksē procentu likmes noteikšanas pamatā ir jūsu finansiālā situācija. Procentu likme parasti arī tiek noteikta individuāli katram kredītņēmējam. Arī dažādi aizdevēji var atšķirīgi novērtēt riskus. Kopumā tas nozīmē, ka patēriņa kredīta procentu likme var ievērojami atšķirties atkarībā no tā, kuru aizdevēju izvēlaties. Šī iemesla dēļ pirms patēriņa kredīta ņemšanas ir prātīgi salīdzināt dažādu aizdevēju piedāvājumus

Kā darbojas patēriņa kredīts?

Patēriņa aizdevumam parasti ir augstāka procentu likme nekā aizdevumam, kas nodrošināts ar hipotēku. Patēriņa kredīta procentu likme mēdz būt augstāka daļēji tāpēc, ka aizdevēji uzņemas lielāku kredītrisku, ja nav nodrošinājuma kredīta zaudējumu segšanai gadījumā, ja aizņēmējs nespēj atmaksāt naudu. Patēriņa kredīti ir paredzēti arī tam, lai tos ātrāk atmaksātu, un parasti to summa ir mazāka nekā aizdevumiem, kuriem nepieciešama ķīla.

Kas jums kopumā jāzina pirms patēriņa kredīta ņemšanas?

Tā kā patēriņa kredīta saņemšanai nav nepieciešams nodrošinājums, procentu likmes noteikšanas pamatā ir jūsu kredītvēsture un ikmēneša ienākumi. Procentu likme parasti arī tiek noteikta individuāli katram kredītņēmējam.

Arī dažādi aizdevēji var atšķirīgi novērtēt riskus. Kopumā tas nozīmē, ka patēriņa kredīta procentu likme ir ļoti atšķirīga atkarībā no tā, kuru aizdevēju izvēlaties. Šī iemesla dēļ pirms patēriņa kredīta ņemšanas ir prātīgi salīdzināt dažādu aizdevēju piedāvājumus.

Pirms lēmuma pieņemšanas aplūkojot dažādu aizdevēju patēriņa kredītu procentu likmes un papildu maksas, jūs varat ietaupīt daudz naudas. Jo lielāka kredīta summa un garāks tā termiņš, jo svarīgāka ir procentu likme.

Ja jūs ņemat patēriņa kredītu vairāku tūkstošu eiro apmērā un atmaksājat to vairāku gadu laikā, pat neliela procentu likmju atšķirība radīs lielu kredīta faktisko izmaksu atšķirību.

Add comment