Par kredītu apvienošanu

Kredītu apvienošana

Kredītu apvienošana jeb pārkreditācija nozīmē parādu/ kredītu dzēšanu, kā, piemēram, patēriņa kredīti, izmantojot jaunu aizdevumu. Pārkreditācija ir izdevīgs risinājums gadījumos, kad kopējā jaunā aizdevuma vērtība ir mazāka nekā kopējā dzēšamo kredītu vērtība. Kredītu apvienošanas būtība ir tajā, lai izvairītos no pārmērīgiem izdevumiem vairākās kredītiestādēs, veicot kredīta atmaksu tikai vienam kreditoram. Piemēram, ja jums ir vairāki patēriņa kredīti vairāku simtu euro vērtībā, tad ar vienu lielāku aizdevumu jūs mēnesī varat krietni ieekonomēt, maksājot viena, nevis vairāku kredītu procentus un apkalpošanas maksas.

Kādus kredītus iespējams apvienot?

Parasti tie ir patēriņa kredīti bez nodrošinājuma un ātrie kredīti, kas tika paredzēti auto, laivu iegādei, remontam, sadzīves tehnikas iegādei un rēķinu apmaksai. Piemēram, ja jūs esat izmantojis kredītkartes resursus un piedevām esat ņēmis kredītu sadzīves tehnikas iegādei, kā arī veicis pirmo iemaksu mēbeļu iegādei, un katram no šiem kredītiem ir savs atmaksas termiņš, jūs varat iesniegt pieteikumu kredītu apvienošanai, kas segtu atlikušo šo kredītu summu. Tādā veidā jums nebūs jāveic aizdevuma atmaksa trim dažādiem kreditoriem, bet būs vienkāršāk un izdevīgāk, ja jums būs jādzēš tikai viens kredīts.

Kā apvienot kredītus?

Apziniet visus savus aktuālos kredītus un noskaidrojiet to kopējo atlikušo vērtību. Izrēķiniet, kādas ir procentu un citas izmaksas katram no šiem kredītiem. Pēc tam, kad būsiet noskaidrojis savu parādsaistību stāvokli, iesniedziet kredītu apvienošanas pieteikumu vairākiem keditoriem. Jūs saņemsiet individuālus kredīta piedāvājumus, kas būs zistrādāti, vadoties pēc jūsu norādītās informācijas un maksātspējas. Tad salīdziniet no kreditoriem saņemto piedāvājumu procentu likmes un ikmēneša maksājuma summas ar jūsu tekošajiem kredītu maksājumiem. Izmaksājiet aizņēmumu pēc iespējas ātrāk. Pagarinot kredīta izmaksas termiņu, palielinās procentu apmērs. Šādā gadījumā kredīta vērtība var izrādīties augstāka, nekā tika plānots. Šī iemesla dēļ saplānojiet reālu kredīta dzēšanas periodu, lai saprastu faktiskās kredīta izmaksas. Jums jāizplāno savas finansēs tā, pārkreditēšanas periodā jums vairs nebūtu vajadzīgs kārtējais jaunais kredīts finanšu stāvokļa uzlabošanai.

Comments: 1
  1. Sarma saka:

    Labdien vai varat palīdzēt nomaksāt kredītus