Par kredītu salīdzināšanu

Kredītu salīdzināšana

Bankas, piešķirot kredītus, nereti piemēro dažādas komisijas maksas, līdz ar ko var būt sarežģīti noteikt, kurš kredīts ir pats izdevīgākais. Salīdzinot kredītus, jums ir jānoskaidro, kāda ir gada procentu likme, tā kā tas ir noteicošais faktors, cik dārgi vai lēti jūsu kedīts jums izmaksās. Lētākais ir kredīts ar zemāko gada procentu likmi, kuru galvenokārt veido kredītprocenti.

Šobrīd ir pieejamas daudzas mājas lapas, kas apgalvo, ka piedāvā kredītu salīdzināšanu. Šādā mājas lapā jūs iesniedzat kredīta pieteikumu un varat saņemt vairākus piedāvājumus no dažādiem kreditoriem. Tomēr jāņem vērā, ka jūs saņemsiet piedāvājumu tikai no tiem kreditoriem, ar kuriem šī vietne sadarbojas, turklāt jāņem vērā arī šīs vietnes veidotāju finanšu intereses – ne vienmēr var gūt pārliecību, ka jums tiks piedāvāts tieši izdevīgākais risinājums, un var izrādīties, ka šis piedāvājums vienkārši ir izdevīgs pašai vietnei.

Kredīta piedāvājums, ko jūs saņemat pēc pieteikuma izpildīšanas, jums nav nekādā veidā saistošs. Tieši šī iemesla dēļ ir vērts nosūtīt kredīta pieteikumu vairākām kompānijām, lai saņemtu pēc iepsējas vairāk piedāvājumu un tos salīdzinātu.

Kā izvēlēties labāko kredīta piedāvājumu?

Lai to nosakaidrotu, nepieciešams veikt nelielu kredītpiedāvājumu analīziun pievērst uzmanību dažiem faktoriem. Kredīta vērtība/ izmaksas noteikti ir svarīgākais faktors, kam jāpievērš uzmanība. Daudzi pieļauj kļūdu, orientējoties tikai uz kredīta nominālo procentu likmi. Tomēr kredīta nominālā procentu likme neietver citas kredīta izmaksas, izņemot procentu likmi un bankas peļņu, tā neatspoguļo kopējās kredīta izmaksas.

Labākais rādītājs ir efektīvā gada procentu likme. Gada procentu likme procentu veidā atspoguļo visas izmaksas, kas saistītas ar aizdevumu, ietverot visas papildu maksas, kā komisija par konta pārvaldību, komisijas maksu par konta atvēršanu vai līdzekļu izņemšanu.

Komisija par konta atvēršanu – samaksa par kredīta realizāciju, kuras apmērs ir atkarīgs no aizdevuma summas. Maksa par konta pārvaldību ir papildu izmaksas, kas saistītas ar ikmēneša kredīta dzēšanas procesu, parasti tā ir neliela papildu maksa dažu euro vērtībā, tomēr ilgstošākā laika periodā tā var veidot ievērojamu summu. Komisija par līdzekļu izņemšanu – tā ir vai nu fiksēta un iepriekš noteikta maksa vai arī noteikts procentu apmērs no saņemtās aizdevuma summas.

Tā kā aizdevumi ietver plašu spektru papildu izmaksu, tad, salīdzinot kredītus, jums vienmēr ir jāorientējas uz izdevīgāko gada procentu likmi. Efektīvā procentu likme – tā liecina par kopējo kredīta vērtību, ietverot visas procentu izmaksas un komisijas. Efektīvā procentu likme ir atkarīga no kredīta summas un termiņa, kā arī no jūsu kredītreitinga.

Add comment