Par sliktu kredītvēsturi

Kas notiks, ja nespēšu dzēst kredītu?

Ja nespējat dzēst kredītu, jums nekavējoties jāsazinās ar savu kreditoru un jāizskaidro radusies situācija. Vairumā gadījumu kreditors centīsies palīdzēt jums rast problēmas risinājumu. Iespējams, tiks mainīts kredīta atmaksas grafiks vai arī jums tiks piešķirtas kredītbrīvdienas uz kādu laika periodu. Ja joprojām nespēsiet atmaksāt kredītu, tiks uzsākt parādu piedziņas process.

Sliktākajā gadījumā jūs iekļūsiet parādnieku sarakstā – tā ir kredītu reģistra parādnieku bāze, kurā uzskaitīti klienti ar sliktu maksātspējas vēsturi. Nokļūšanai šajā sarakstā ir daudzas sliktas blaknes – jūs turpmāk vairs nevarēsiet saņemt kredītus. Līdz ar to, pirms jūs piesakāties kredītam, jums vienmēr rūpīgi jāizvērtē savas iespējas to atmaksāt.

Labākais, ko jūs varat darīt, ja atrodaties parādnieku sarakstā, ir sazināties ar saviem kreditoriem, kam esat joprojām parādā, un uzzināt, kādā veidā šo situāciju iespējams vislabāk atrisināt. Atseviški kreditori varētu piekrist pārskatīt jūsu lietu un piekrist kompromisa risinājumiem.

Kā saņemt aizdevumu, atrodoties parādnieku reģistrā?

Ja atrodaties parādnieku reģistrā, tad tas ir tādēļ, ka jums ir slikta maksāšanas vēsture. Tas nenotiek automātiski. Kreditori, kam esat parādā, paziņo par to reģistram, ja neesat veicis vajadzīgos maksājumus arī pēc vairākiem brīdinājumiem. Ja atrodaties parādnieku reģistrā, kreditoram tas liecina par to, ka jūs laicīgi neveicat maksājumus. Kreditors sevi pakļauj riskam, piešķirot aizdevumu šādam klientam, tādēļ vairums patērīna un ātro kredītu kompāniju atteiks jums kredīta piešķiršanu vaia rī noteiks daudz augstāku kredīta procentu likmi, lai kompensētu risku.

Ir kredītiestādes, kas specializējas kredītu apvienošanā, tas ir, tās apvieno visus jūsu beznodrošinājuma kredītus vienā, un nereti tam ir nepieciešams nodrošinājums jūsu sabojātās kredītvēstures dēļ. Parasti šādos gadījumos tiek noteikts garāks kredīta atmaksas termiņš, lai samazinātu ikmēneša maksājuma apmēru un šāda veidā atvieglotu jums kredīta atmaksu. Ja esat nokļuvis smagā finanšu situācijā, ir būtiski izanalizēt savu budžetu. Šādi jūs varēsiet izprast, kurp tiek nozvirzīti jūsu līdzekļi, un sākt ieekonomēt līdzekļus, kur tas iespējams. Iespējams, tas ļaus jums nākamajā reizē iztikt bez kredīta, kad radīsies negaidīti izdevumi.

Add comment