Kredīti ar nodrošinājumu

Ko nozīmē kredīts ar nodrošinājumu?

Kredīts pret ķīlu vai kredīts ar nodrošinājumu – tas ir aizdevums, ko kredītņēmējam piešķīrusi banka vai cits kreditors pret ķīlu. Ķīla var būt kredītņēmēja aktīvs, kā, piemēram, dzīvoklis, automašīna, motocikls, vasaras mājiņa vai cits īpašums, kas pieder aizņēmējam un kas atbilst ķīlas kritērijiem. Kredītu ar nodrošinājumu procentu likme nereti ir zemāka nekā kredītiem bez nodrošinājuma. Tas ir saistīts ar to, ka nodrošinātu kredītu gadījumā kreditora izsniegtās summas zaudējuma risks samazinās, tā kā kreditora rīcībā ir ķīla aizņēmēja aktīvu veidā potenciālo zaudējumu segšanai kredītņēmēja maksātnespējas gadījumā. Protams, nodrošinātu kredītu vērtība arīdzan ietekmē aizdevuma procentu likmi – jo dārgāks ir aktīvs, jo zemāka procentu likme un otrādi.

Kas ir hipotekārais kredīts?

Hipotekārais kredīts ir aizdevums, ko piešķir mājokļa iegādei. Jūs varat aizņemties naudas summu, kas sastāda līdz pat 90% no mājokļa vērtības. Atlikusī vērtība jums ir jāsedz pašiem. Atsevišķos gadījumos ir jāveic pirmā iemaksa vai reģistrācijas maksa par aizdevuma piešķiršanu. Pirmās iemaksa apmērs var būt ļoti dažāds atkarībā no kerdīta veida un aizdevuma summas, ko vēlaties saņemt. Ņemot hipotekāro kredītu, ir nepieciešams nodrošināt ķīlu. Parasti kreditors izsniedz hipotekāro kredītu pret fiziskiem aktīviem. Piemēram, ja jūs aizņematies līdzekļus jaunas mājas iegādei, banka visdrīzāk noformēs hipotekāro ķīlu uz iegādājamo mājokli. Ja jums neizdodas rast iespēju dzēst hipotekāro kredītu, kreditoram paliek iespēja pārdot apķīlāto aktīvu, šādā veidā nodrošinot sev iespēju atgriezt aizdevuma summu.

Kredīts automobiļa iegādei

Kredīts auto iegādei jeb auto kredīts – aizdevums jauna vai lietota auto iegādei līzingā vai naudas līdzekļu saņemšanai auto iegādei ar nodrošinājumu. Jebkurā gadījumā kredīta nodrošinājums ir iegādātais automobilis. Šādu kredītu iespējams noformēt tiešsaistē. Lēmums par kredīta piešķiršanu tiek pieņemts īsā laika periodā, to iespējams saņemt arī ar ne tik labu kredītvēsturi, pirmā iemaksa var nebūt nepieciešama, dažos gadījumos var būt nepieciešams automobiļa novērtējums, kā arī pēc kredīta dzēšanas auto nonāk kredītņēmēja īpašumā. Operatīvais līzings – tā ir sava veida auto ilgtermiņa noma, pēc kuras termiņa beigām iespējams izpirkt automobili pēc tā atlikušās vērtības.

Procenti par nodrošinātiem aizdevumiem

Kredītu ar nodrošinājumu procentu likmes nereti netiek atrunātas, tā kā kredītlikme tiek aprēķināta individuāli atkarībā no jūsu kredītreitinga, kā arī jūsu ķīlas (nodrošinājuma) vērtības un likviditātes. Auto kredīta (ar nodrošinājumu) procentu likme lietota auto iegādei ir salīdzinoši augstāka nekā hipotekārajam kredītam pret mājokļa ķīlu. Neskatoties uz to, atsevišķos gadījumos iespējams venoties par kredītprocentu samazinājumu gadījumos, ja jūs, piemēram, esat vērtīgs bankas klients, vai arī iespējams ieekonomēt kredīta nofomēšanas maksu, ja banka piedāvā attiecīgu akciju, kas nereti gadās, iegādājoties līzingā jaunu auto.

Add comment