Cik lielu naudas summu es varu aizņemties?

Kredīta summa

Runājot par kredītiem kopumā, nav iespējams noteikt maksimālo aizņēmuma summu, ko jūs varat saņemt. Lielā mērā tas ir atkarīgs no jūsus kredītreitinga. Ja jums ir slikts kredītreitings, visdrīzāk kreditors nepiešķirs jums liela apmēra aizdevumu.

Patēriņa kredīta apmērs var sasniegt līdz 10 000 euro, tomēr tas ir individuāli vērtējams, un visdrīzāk jums būs iespēja aizņemties krietni mazāku summu. Daļēji tas saistāms ar to, ka katram kreditoram ir savi pieļaujamie aizdevuma limiti, kā arī būtiska loma ir katra klienta finanšu stāvokļa izvērtējumam.

Kredīta apmērs ir atkarīgs no kredītreitinga. To ietekmē tādi faktori kā jūsu algas apmērs, fiksētie izdevumi, vecums, parādu (citu kredītu) apmērs un daudzi citi faktori. Līdz ar to, pirms ņemt kredītu, ir ļoti svarīgi noskaidrot, cik lielu kredīta summu jūs varat atļauties.

Lai aptuveni saprastu, cik lielu naudas summu jūs varat aizņemties, ir jāizrēķina, cik daudz jūs varat atļauties novirzīt kredīta ikmēneša maksājumam. To jūs varat izdarīt, sastādot nelielu tabulu, vienā ailē norādot visus jūsu ikmēneša ieņēmumus, ieskaitot algu un arī citus ienākumu veidus. Otrā ailē norādiet visus fiksētos ikmēneša izdevumus, kā komunālie maksājumi, ikmēneša tēriņi pārtikas iegādei un citām nepieciešamām precēm, ikmēneša degvielas izmaksas.

Kad visa informācija ir norādīta, jūs viegli izrēķināsiet brīvo līdzekļu atlikumu, ko iespējams novirzīt izklaide/ labsajūtai u.c. vai arī ikmēneša kredīta maksājumam. Taču tas ir tikai aptuvens naudas summas aprēķins jūsu pašu zināšanai. Kreditori tik ļoti neiedziļinās jūsu izdevumu pozīcijās. Kreditori vadās pēc viena universāla likuma: ikmēneša kredīta maksājums nedrīkst pārsniegt 40% no jūsu ienākumiem (dažās kompānijās šis limits sastāda 30% vai 35%).

Pirms kredīta pieteikuma iesniegšanas

Pirms kredīta pieteikuma iesniegšanas vēlams reāli izvērtēt jūsu maksātspēju un rūpīgi apsvērt kredīta apmēru. Ieteicams pat rūpīgi izplānot kredīta atmaksas grafiku vēl pirms kredīta pieteikuma iesniegšanas, lai iegūtu maksimāli izdevīgu un ne pārāk ilgu atmaksas termiņu. Jāņem vērā, ka kredīta atmaksas termiņa pagarināšana sadārdzina kopējo kredīta vērtību. No otras puses, pārāk blīvs maksājuma grafiks var izraisīt finanšu grūtības. Kredīta rezultātā iegūtie naudas līdzekļi jāizlieto apdomāti, nevajadzētu tos iztērēt alkoholisku dzērienu iegādei vai azartspēlēm. Apsverot kredīta ņemšanas iespēju, ir svarīgi būt godīgiem pašiem pret sevi un izvērtēt, vai tiešām šī iegāde, kurai vajadzīgs aizdevums, jums ir nepieciešama, un vai jūsus finanšu stāvoklis ir pietiekami stabils, lai jūs spētu kredītu veiksmīgi dzēst.

Add comment