Kredīts tiešsaistē vai bankā?

Ir dažādi bankas kredīti, taču pārsvarā cilvēki vēršas pēc kredīta savā bankā, kurā tiem ir atvērts konts. Pirms aizdevuma piešķiršanas jūsu bankai kredīta ņemšanas iespēja ir jāapstiprina. Šim mērķim banka rūpīgi analizē jūsu iespējas un piešķir jums kredītreitingu. Bankā jūs varat saņemt padomu un profesionāla konsultanta palīdzību kredīta jautājumos. Daudzām bankām ir gan tiešsaistes iespējas, gan klātienes filiāles, taču vairumā gadījumu aizdevuma saņemšanai jums būs fiziski jāierodas bankā uz konsultāciju ar kredītu speciālistu.

Tiešsaistes kreditori var piešķirt kredītu, jums neizejot no mājām. Tiešsaistes kreditoru priekšrocība ir tajā, ka kredīta pieteikumu jūs varat aizpildīt tieši kreditora mājas lapā, uzreiz saņemt atbildi un pēc konkrēta laika saņemt aizdevumu savā bankas kontā. Ja kredīts nepieciešams steidzami, jūs varat izmantot šādu tiešsaistes kreditoru iespēju. Bankā savukārt kredītņemšanas process ilgst dažas dienas, tā kā bankai nepieciešams laiks, lai izvērtētu jūsu maksātspēju, apspriestu iespējamo procentu likmi un kredīta termiņu.

Tomēr jāņem vērā, ka tiešsaistes kreditoriem nereti ir augstāka procentu likme nekā bankas kredītam. Viens no iemesliem ir tas, ka tiešsaistes kreditori neveic datu pārbaudi un neanalizē jūsu maksātspēju tik rūpīgi, kā to dara bankas konsultants. Tiešsaistes kreditoriem arī parasti nav piekļuves jūsu kā klienta datiem, piemēram, kādas naudas summas ienāk jūsu kontā un cik daudz jūs no tā iztērējat mēneša griezumā.

Viena no būtiskākajām atšķirībām ir tā, ka bankas kredītu pirmā iemaksa ir salīdzinoši augsta, tā kā jūs izmantojat bankas darbinieka pakalpojumus kredīta nosacījumu aprēķinam. Noformējot kredītu tiešsaistē, šis process notiek daudz vienkāršāk un respektīvi izmaksā mazāk vai vispār ir bez maksas. Aizdevuma saņemšana tiešsaistē ne vienmēr ir dārgāk nekā bankā. Bankām ir jānodrošina personāls, labiekārtotas telpas, jāuztur filiāles un jānodrošina citas ērtības, kas sadārdzina to pakalpojumus.

Galvenā tiešsaistes kredītu priekšrocība ir tā, ka jums ir pieejama ievērojami plašāka informācija par tiešsaisates kredītu piedāvājumiem, līdz ar ko jūs varat daudz vieglāk salīdzināt dažādu kreditoru piedāvājumus un atrast sev izdevīgāko.

Neatkarīgi no tā, vai jūs izvēlaties ņemt kredītu tiešsaistē vai saņemt bankas aizdevumu, ir svarīgi sekot savai finanšu aituācijai un zināt, cik daudz līdzekļu jūs varat novirzīt kredīta atmaksai mēneša griezumā.

Add comment